• Neni Shkruar
 • on 20.10.2009
 • at 09:42
 • nga admin

Shkarko 1000 Pa pagesë Farm-Fresh Web Icons

Tags: ,

Vetëm një tjetër freebies për blog lexuesit tonë. Në këtë vitrinë ju do të gjeni një koleksion të madh të ikonave të lirë e cila është krijuar nga Fatcow. Në këtë showacase ju mund të shkarkoni më shumë se 1000 ikona falas. Kjo është një nga koleksionet më të mëdha të ikonave me cilësi të lartë që ju do të gjeni unë jam i sigurt që ju do të gjeni diçka të dobishme.

Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 19.10.2009
 • at 08:07
 • nga admin

18 awesome Lirë Sketch Fonts për Designers

Ky është postimi radhë e fonts të awesome seri tona. Herën e fundit herë kemi postuar një përmbledhje të fonts kaligrafi tani në këtë post ju do të gjeni të tmerrshme fonts.These falas skemë fonts lirë janë perfekte për shqetësuese harton tuaj. Unë Shpresoj se ju do të gëzojnë këtë.

Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 16.10.2009
 • at 08:12
 • nga admin

Zhvilluesit Paradise Faqe e javës për 16 tetor 2009

Tags: ,

Parajsa faqet zhvilluesit e javës është një Përmbledhje javore e harton më të shquar të internetit. Në mbledhjen e kësaj jave, ne kemi harton nga Koncentrat, Rutgers, Multimanage, Wpmonk, Eleven2.
Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 14.10.2009
 • at 10:31
 • nga admin

Si të krijoni një të mbarë shkëlqim errët Button në Photoshop

Hey djema një më shumë Photoshop Tutorial. Në këtë tutorial unë do të mësoni se si të krijoni një të mbarë shkëlqim Button errët në Photoshop. Kjo është shumë e thjeshtë dhe mjaft efektive tutorial. Unë shpresoj se ju do të gëzojnë këtë tutorial.
Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 12.10.2009
 • at 06:01
 • nga admin

Pa pagesë Bookmarking Social Icons

Tags: , ,

Vetëm një tjetër freebies për blog lexuesit tonë. Në këtë vitrinë ju do të gjeni një të lirë Social Bookmarking Icons e cila është krijuar nga IconShock. Kjo është një nga koleksionet më të mëdha të ikonave me cilësi të lartë që ju do të gjeni unë jam i sigurt që ju do të gjeni diçka të dobishme.

Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 2009/10/10
 • at 06:28
 • nga admin

Zhvilluesit Paradise Faqe e javës për 10 tetor 2009

Tags: ,

Parajsa faqet zhvilluesit e javës është një Përmbledhje javore e harton më të shquar të internetit. Në mbledhjen e kësaj jave, ne kemi harton nga Reading Room, Brian Hoff, Mëtejshëm, Mark Wallis, App-Bits.
Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 08.10.2009
 • at 11:23
 • nga admin

Pa pagesë crumpled Paper Textures

Tags: ,

Unë kam Mblidhni pak të tmerrshëm, me rezolucion të lartë dhe cilësi të lartë crumpled Paper Textures. Në këtë vitrinë ju do të gjeni 5 tmerrshme Textures crumpled letre që mund të përdorni për çdo qëllim, nëse kjo është komercial ose personal. Ata janë jashtëzakonisht të në shkallë të gjerë në dimension, secila duke qenë në mes të 1.500 deri 2.500 pixel në gjerësi!

Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 07.10.2009
 • at 09:42
 • nga admin

Koha për Festimi, si ky postimin tonë të 100

Ne do të doja të falënderoj të gjithë vizitorët tanë për të bërë një parajsë zhvilluesit nga bloget më të mirë në botë. Ne, ACE INFOWAY INDIA, një kompani udhëheqëse IT bazuar në Delhi (Indi), gjithmonë ndjenë nevojën për të ndarë idetë tona dizajnit grafik dhe teknikat e zhvillimit me komunitetin tonë në mbarë botën. Ne kemi marrë një përgjigje të madhe nga vizitorët tonë. Ne jemi të lumtur që jam këtu pas katër (4) muajve të nisjes. Zhvilluesit Parajsa është gjithmonë në rritje dhe ne i sigurt se kanë plane për të bërë dizajnin blog më të mirë me kalimin e kohës, më të organizuar dhe për të mbajtur Tutorials ekskluzive, Freebies dhe tregon vijnë në rrugën tuaj. Si një festë ne do të dëshironim për të ndarë disa nga postimet tona më të njohura me ju.

Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 06.10.2009
 • at 10:44
 • nga admin

6 awesome Online Photo Editing Tools

Nuk janë një shumë e online photo editing tools janë në dispozicion në internet ku ju mund të ndryshojë, të rritur dhe të bëjë redaktimi foto qesharake pa dijeninë e program si Photoshop.

Unë kam mbledhur gjashtë redaktorët më të mirë dhe më të fuqishme online foto. Unë mendoj se ju duhet të jetë tashmë të njohur me disa nga redaktorët kështu që ju keni për të gjetur të reja. në qoftë se ju mendoni se unë humbur diçka që ju mund të them në kutinë e komenteve.
Vazhdo leximin »

 • Neni Shkruar
 • on 05.10.2009
 • at 11:29 am
 • nga admin

20 Faqet e internetit për të gjetur një pagesë Backgrounds Twitter

Tags: ,

Twitter është një mjet më të fuqishëm mediave sociale. Ju mund të kenë një "One Line Bio" për të përshkruar veten. Por për fat të keq, "One Line Bio" është e kufizuar në 160 karaktere maksimale. Pra, përdoruesit e krijuese Twitter filluar përdorimin prejardhje Twitter për të shtuar më shumë informacion në lidhje me veten e tyre.
Vazhdo leximin »